eesti english

Uudised

Feb 21, 2011

Hiiumaa oli TourEsti parim


Hiiumaa tunnistati külastajate lemmikuks ja parimaks esitlusboksiks eile lõppenud 20ndal rahvusvahelisel turismimessil TourEsti 2011. Boksi kujunduse ja sisu töötas välja Hiiumaa Turismiliit ja rahastas Hiidlaste Koostöökogu läbi LEADER meetme. „Me olime parimad, sest kogu aeg toimus meie boksis midagi külastajale huvitavat”, ütles Turismiliidu juhataja Ly Kaups. „Inimesed tulevad turismimessile meelt lahutama, ja seda nad peavad saama!”

 

Hiiumaa messiboksis pakkusid hiiumaist sööki OÜ Mainegrupp suitsulammast ja kuivatatud tuulekala, Soera Talu häbelikku heeringat, Pihla Talu moosi ja marmelaadi, Hiiu Pagar leiba, saia ja küpsiseid, Mäeotsa talu marineeritud silku. Oma ettevõtet tutvustasid Rannapaargu ja Sõnajala hotell, kogu Hiiumaa infot valdas Raivo Tõnissaar Turismi infopunktist.  Muusikat tegi kultusbändi kuulsuse saavutanud Iiukala Bänd, tantsisid ja näitasid hiiu rahvariiet meie rahvatantsijad Helle-Mare Kõmmuse juhatusel, hiiu kaupa müügiks pakkusid Heli Hahndorf (seebid, ihuhööruja, mokamääre), Hiiu Vill kudumeid, hiiumaiseid meeneid MTÜ Ööbikupark ja teised tegijad.

Turismimessil oli hiidlaste ülesandeks tutvustada Hiiumaad kui väärt elu- ja külastuspaika. Selleks jagati turismikataloogi, voldikuid ja infolehti ning Ahoi Hiiumaalt sarja postkaarte. Valmis sai ja rahvale jagati uut jäätee-promo postkaarti Talvine Hiiumaa. „Mida huvitavam on külastajal messil, seda suurem tõenäosus on, et oma puhkuseplaanid seob ta Hiiumaaga” selgitas Hiiumaa kataloogi projektijuht Margit Kääramees. „Iga külastaja loob aga meile töökohti turismi, kaubanduse ja teeninduse alal”. Uute trükistena esitleti suvesündmuste kalendrit, jalgrattatrükist ja kalapidude flaierit.

Turismiliit tänab messiboksi abilisi, kes ühiselt ja väga hästi tutvustasid kogu Hiiu saart, sest hea auhind – 1000 euri väärtuses Hiiumaa reklaami Turismiweb.ee-s – tuli kõigi osaliste kolmepäevase pingutuse viljana.

Hiidlaste esinemist TourEstil toetas peale Hiidlaste Koostöökogu ja LEADER meetme veel MTÜ Hiiukala, MTÜ Lääne-Eesti Turism, Kultuurkapital ja omarahastas MTÜ Hiiumaa Turismiliit.