Hiidlaste Sügislaat toimus tänavu Kärdla keskväljakul

  • Avaldatud: 21.10.2022

Hiidlaste sügislaada ajalugu ulatub juba 2011. aastasse, mil Hiidlaste koostöökogu eestvedamisel toimus esimene omataoline sügisandide müügipäev Kärdla sadamas Villalao juures.

Iga-aastaselt oodatud laadapäev toimus tänavu 17. Septembril Kärdla keskväljakul, kuhu mahutasime pea 30 eripalgelise kaubaga müüjat lähemalt ja kaugelt. Aastaajale kohaselt olid saadavalt sügissaadused nii peenralt, põllult kui metsast, laadalisi rõõmustasid aedviljad, istikud, pagaritooted, marjad ja mahlatooted, liha- ja juustutooted, mesi, kangemad ja lahjemad joogid ning palju-palju muud. Leti taga võis seismas näha juba tuntud tegijaid ja kaubamärke, kuid seda suurem rõõm oli kohata ka uusi tegijaid ning müügilettidelt leida uudistoodangut.

Suur rõõm oli kohata laadaplatsil koolinoori õpilasfirmadest, kes oma toodete ja teenuste arendamisel ja turundamisel astumas esimesi ettevõtlussamme.

Palade loodushariduskeskus tõi laadaplatsile näitamiseks pea 70 erinevat seent, mis kõik korjatud Hiiumaa metsadest. Tõsilugu, et kõik need pole söödavad, pani seda enam tähelepanelikult asjatundjatelt küsima, et millistele detailidele ühe või teise seene puhul tähelepanu pöörata.

Kohtumiseni Hiidlaste Kevadlaadal, mis toimub 20. mail 2023!

2022. Aasta Hiidlaste Sügislaata korraldas MTÜ Hiidlaste Koostöökogu MAK 2014-2020 toetusega meetmes 16.4 “Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus”.