Hiidlaste Koostöökogu projektid

Hiidlaste Koostöökogu poolt algatatud LEADER rahvusvahelise koostöö projektid 2016-2023 (MEM § 39 (5))

2024

  • LEADER projektitoetus – kohaliku tegevusgrupi koostöö “Ühisturundus ja võrgustumine saarte vahel” 
    “Ühisturundus ja võrgustumine saarte vahel” on MTÜ Hiidlaste Koostöökogu ja MTÜ Saarte Koostöökogu ühisprojekt.

Projekti kavandatav kestvus: 01.04.2024 – 30.06.2025.

Projekti eesmärkideks on:
Anda Saaremaa ja Hiiumaa piirkondade väikeettevõtjatele ja ühendustele kogemused ning oskused oma toodete ja teenuste pakkumiste meetodite parendamiseks või muutmiseks.
Osalevate piirkondade ettevõtjate ja organisatsioonide omavaheline võrgustumine. Luua eeldus ühiste toodete ja teenuste väljatöötamiseks ning nende turundamiseks.
Suurendada väikeettevõtjate ja ühenduste tuntust ühiste ettevõtmiste kaudu.

Projekti tegevused:
Piirkondi tutvustavate sündmuste elluviimine ja turundamine
Erialastest sündmustest osavõtt
Ühine turundus erialasel üritused. Näiteks: Avatud Talude Päev. Õppereis Ahvenamaa avatud ettevõtete päevale, saadud kogemuste rakendamine oma ettevõttes (elamusteenus).

  • Hiiumaa ja Normandia koostööprojekti ettevalmistav projekt

    Käesoleva projekti üldeesmärk on leida võimalike ühiste edasiste tegevuste konkreetsemad koostööpunktid teemadel: nišiturism sh. linnuvaatlus ja loodusturism, väikeettevõtlus sh. kohaliku tooraine väärindamisega seotud, ökoloogilised ehitusmaterjalid ja ehitusvõtted. Ettevalmistav projekt peab leidma vastuse küsimusele, kas jätkata tulevikus antud teemade vaates rahvusvahelise koostööprojektiga.

2023

Agroturismi projekti tegevused ja tulemused

2022

Projekti tegevused ja tulemused

2019

Projektidega Kohalik toit on tervislik ja trendikas ja Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus   läbi viidud tegevused

2018

Projekti online platvorm.

Eestikeelne projekti  pdf raamat
Trian-S päikesemaja on mitmeotstarbeline võrguvaba päikeseenergial toimiv rajatis. Põhiidee on kasutada maapinnale paigaldatud päikesepaneelide all olevat ruumi maakasutuse efektiivsuse suurendamiseks.
Päikesepaneelide paigaldusraam (kolmnurk) moodustab paneelide alla ruumi, mida saab kasutada mitmel otstarbel, alates panipaigast kuni elamiseni.
Katus on valmistatud päikesepaneelidest, mis toodavad energiat. Energia tootmise võimsus sõltub päikesepaneelide arvust ja tüübist. See võib olla 2,5-5 kW ja aastane toodang ilma varjudeta kohas lõunasse suunatult seega 2500–5000 kWh.
Samuti on võimalik mitut hooneüksust erineval viisil kombineerida, mille tulemuseks on suurem hoone ja rohkem kasutusvõimalusi.
Hoone kasutamine vähendab ökoloogilist jalajälge tänu keskkonnasõbralikule elektritootmisele ja materjalide kasutamisele korraga mitmel otstarbel.

OFF GRID inglisekeelne vebinar: https://www.youtube.com/watch?v=IsgesEKh7fs

2017

  • 2017 LEADER rahvusvaheline koostööprojekt ONE BELT
  • 2017. LEADER rahvusvahelist koostööd ettevalmistav projekt Hiina maapiirkondade turismikoolitus ja Euroopa turismipaketid . ELARD delegatsiooni visiit Hiinas
  • 2017. LEADER rahvusvahelist koostööd ettevalmistav projekt: Biosfääri programmialal toimivate teavitusmeetodite väljatöötamine kogukonna teadlikkuse kasvatamiseks. Hiiumaa delegatsioon Kreekas ; Kreeka delegatsioon Hiiumaa

2016

  • 2016. LEADER regionaalse koostöö leping: Kohalik toit kättesaadavaks
  • 2016. LEADER rahvusvahelise koostöö ettevalmistav projekt: kohalik toit ja rohemajandus. Projekti läbiviimise tulemus
  • 2016. LEADER Ettevalmistav projekt. Meretraditsioonide kaasamine piirkonna brändimiseks. Projekti ülevaade