Hiiumaa lähitoidu tutvustus Kuressaare Suurel Turupäeval

  • Avaldatud: 14.10.2022

On juba traditsiooniks saanud, et igal sügisel külastavad Hiiumaa toidutootjad üheskoos kenasid lõunanaabreid Saaremaal. Ja nii sai ka tänavu 10. septembril autod head-paremat täis laaditud ning teekond Kuressaare Suurele Turupäevale algas. 

Kuressaare Suure Turupäeva korraldaja on Saarte Koostöökogu ning turupäeva on juba aastaid korraldatud selleks, et Kuressaares tuua üheks päevaks kokku Saaremaa suured ja väikesed talunikud, toidutootjad ja käsitöölised. Lahkesti on aastaid sündmusele kutsutud ka hiidlasi ning koostöö saarlastega on toimunud ka vastupidiselt – naabersaarelt on väiketootjad käinud nii jaanieelsel lihalaadal kui ka muudel laadapäevadel.  

Kuressaare keskplatsile üles seatud laadaplats võttis meid vastu imeilusa sügisilma ja suure hulga ostuhuvilistega. Hästi korraldatud turupäeval oli kohal suur hulk aiasaadusi, toidu- ja joogitootjaid ning käsitöölisi. Kuigi ilmselgelt oli tol sündmusel suurim just Saaremaa kohalike tootjate osakaal, pakkusid hiidlaste tooted lausa sedavõrd suurt huvi, et mõned saarlased juba mõtlesid ka oma toodete vastu huvi suurendamiseks endid hiidlaseks registreerida… 

Igatahes. Kuressaares turupäeval osalenud hiidlased jäid väljasõiduga väga rahule ning loodavad, et ehk kutsuvad kallid naabrid meid ka teisel korral külla. Samuti sai saarlastele edastatud kutse osalemaks nädal hiljem toimuval hiidlaste sügislaadal.  

 

 

 

Hiiumaa väiketootjate väljasõitu Kuressaare Suurele Turupäevale toetas MAK 2014-2020 toetus meetmes 16.4 “Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus”.