Hiiumaa lähitoidu tutvustus telemajas

  • Avaldatud: 21.11.2022

Tänavusel toidumessil saime kontakti Eesti Rahvusringhäälingu töötajatega, kes pakkusid meile võimalust Hiiumaa toodete esitluspäeva korraldamiseks ETV telemajas. Taolisele küllakutsele vastamise osas ei pidanud pikalt mõtlema ning nii saigi 08. novembriks telemaja perenaisega kokku lepitud esimese esitluspäeva toimumine.  

Esitluspäeva väisanud telemaja töötajatele olid mitmed tooted ja kaubamärgid küll tuttavad, kuid suur osa kaasa võetud toodetest suutis siiski oma uudsusega üllatada. Seda enam, et kodusaarelt sai kaasa võetud ka tooteid, mis olid üleüldse esimesi kordi väljas. Lauad olid toodetest lookas ning paljusid tooteid sai kohapeal maitsta. Huviliste hulgas oli nii neid, kes otsisid põnevaid maitseid kohe söömiseks või koleegidega jagamiseks, aga oli ka neid, kes soovisid sobilikku kingitust leida kas peagi ees ootavaks isadepäevaks või hoopis jõuludeks, mis pole ka enam mägede taga.  

Loodame taolisi esitluspäevi korraldada ka edaspidi ning rõõmustada selliselt nii seniseid kui uusi Hiiumaa väiketootjate kliente. 

Hiiumaa väiketootjate telemajas toimunud esitluspäeva läbiviimist toetas MAK 2014-2020 toetus meetmest 16.4 “Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus”.