Hiiumaa toidutootjate tutvustused Tallinna Toidumessil

  • Avaldatud: 21.10.2022

Tallinna toidumess on suurim kodumaine toiduvaldkonna kogunemiskoht, mis tõi tänavu kokku 166 eksponenti ning mida külastas kolme päeva jooksul 5770 külastajat. Koos kodumaiste toidutootjate ja maaletoojatega oli messil esindatud 9 riigi HoReCa, toidutootmise, jae- ja hulgikaubanduse, seadmete ja sisustuse tegijat.  

Hiiumaa toidutootjad osalesid ühise väljapanekuga Tallinna toidumessil esmakordselt. Varasemalt on olnud üksikud ettevõtjad esindatud muu katusorganisatsiooni koosseisus (nt Hiiumaa Köök ja Pagar on mitmel aastal esindatud olnud Eesti Leivaliidu ühisboksis), kuid piirkondlikult olid hiidlased väljas esmakordselt. Lisaks Hiiumaale olid toidumessi A-hallis piirkondadena esindatud ka Jõgevamaa, Saaremaa ja mitmed väiketootjad üle kogu Eesti.  

Kolmest messipäevast kaks esimest kulgesid B2B-formaadis ärikontaktide loomiseks ning kolmandal päeval oli toidumess avatud kõikidele huvilistele. Hiiumaa ühisboksis osalenud ettevõtete esindajad hindasid messikogemust positiivselt ning tõdesid ühiselt, et messil loodud kontaktid annavad häid võimalusi nii juba müügil oleva tootesortimendi suurendamiseks kui ka uute edasimüüjate leidmiseks ning oma toodangu veelgi suuremaks müügiks – tuleb vaid ise tubli olla ja saavutatud kontaktidega peale messi lõppemist koheselt aktiivselt edasi tööd teha. Hiiumaa kui piirkond võib küll köita ostjates tähelepanu, mis annab teatava turunduseelise, kuid teisalt on saarelt Mandri-Eestisse või isegi välismaale eksportimisel hulga logistilisi pudelikaelu, mille lahendamisel saavad kohalikud väiketootjad kindlasti koostööd teha.  

Järgmine, 30. aastapäeva tähistav Tallinna Toidumess toimub septembris 2023 Saku Suurhallis! 

Hiiumaa väiketootjate ühisesindust Tallinna toidumessil toetas MAK 2014-2020 toetus meetmest 16.4 “Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus”.