Avatud talude päeval osaleb 9 Hiiumaa talukohta

  • Avaldatud: 07.07.2022

Pühapäeval, 24. juulil toimub taas üle-eestiline avatud talude päev. Seekord avavad külalistele uksed üheksa Hiiumaa talu ja põllumajandusettevõtet. Osad talud on avatud juba ka laupäeval.

Uudistada saab ettevõtmisi alates taimekasvatajatest ja muuseumist kuni tsirkusetaluni.

Hiiumaalt avab külalistele uksed 9 talu: Ainola talu, Hiiu Jähu / Kaldamäe OÜ, Kroogi talu, Lavendlitalu, Lepaniidi mahetalu /FIE Kaire Vannas, Luidja Tsirkusetalu, Merihobu talu, Mihkel Tika talu ja Pannkoogitalu. Neist osalevad Avatud talude päeval esmakordselt Mihkel Tika talu ja Pannkoogitalu.

Lavendlitalu on avatud L, 11.00-17.00 ja P, 11.00-15.00

Luidja Tsirkusetalu on avatud L ja P 11.00-17.00

Igal avatud talude päeval osaleval kohal on omad tegevused, millega saab tutvuda aadressil avatudtalud.ee.

Tule külastama Hiiumaa talusid!

Meie talud tutvustavad Avatud talude päevadel ka otse tootjalt tarbijale pakutavat toodangut ja talutoitu. Esitlusi toetab PRIA meede 16.4 „Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus“.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.