Kokkade maavõistlus Vananaistesuve raames

  • Toimumisaeg: 18. september, 2020
3 maakonda, 6 kokka, 9 rooga!
Reedel, 18. septembril toimub Kassari Puhkekeskuses suur Saaremaa-Läänemaa-Hiiumaa maavõistlus kokakunstis ja uhke õhtusöök. Kohalik toit ja kohe kindlasti lammas, lest, mustikas…
Meeleoluka võistluse võitis 2020 aasta Eesti Toidutee esindus Läänemaalt. Palun õnne!
Peakokad, kes omavahel võisteldes katsid laua, olid HIIUMAALT Kassari Puhkekeskuse peakokk Erlis Schönberg ja Elamuskeskus Tuuletorni Kohvik RUUDI peakokk Tago Põldma; LÄÄNEMAALT Müüriääre kohvikus toitlustusjuht Kerlin Ledis ja Haapsalu Laine Spa Hotelli peakokk Karina Kaasik  ning MUHUMAALT (kes seekord kaitsesid Saaremaa au) suverestoran Muhu Pitsaahi omanikud Sirkka ja Ekke Paul Pintmann.
Pealt 60 sööjale tutvustasid kokad oma kunstiteoseid, laulsid Karmen Telvik ja Tanel Vaikjärv.
Võitjaks tuli sõprus, aga sellegi poolest oli esimene maakondade seas LÄÄNEMAA naiskond 1582 punktiga, teiseks Hiiumaa meeskond 1563 punktiga ja kolmandale auhinnalisele kohale tuli Muhumaa 1458 punktiga.
Saaremaa ei jäänud siiski tähelepanuta, sest tervitusjoogiks pakkus Saaremaa Ehtne toode alkoholita vahujooki Öun.
Kokkade omavaheline koostöö ja abikäsi üksteisele tuli kogu ürituse sujumisele väga kasuks. Lisaks on juba Tuuletorni kohvikus Ruudi igapäevamenüüs Hooajaline mustikas ja sammal oma ilus ja võlus mahlase keeksi sees ja ümber.
Koostöö näiteks veel, et Läänemaa korraldas õhtusöögile eelnevalt oma toodete tutvustuse ja jäi laupäevasele Hiiumaa sügislaadale müüma. Saime kutse osaleda Haapsalu sügislaadal ja sarnasel õhtusöögil (mille Hiiumaa formaati läänlased lubasid kasutada). Omakorda on sel nädalal Kuressaares Hiiumaa nädal ja Saarte Sahvrisse kutsuti lisaks olemasolevatele veel Hiiumaa tootjate toodangut müümiseks.
Võistlusmenüü leiad siit
Kokkade maavõistlust toetab Hiidlaste Koostöökogu projektist Kohalik toit trendikaks.
kujundatud menüü
ERR tutvustav klipp 18. septembri AKs on siin
Blogija Paljasporgand Hiiumaa insta
Vananaistesuve festival FB leht