Koostöökogu LEADER projektide seirereis

  • Toimumisaeg: 11. juuni, 2021

11. juunil korraldame seirereisi Kärdlas.

Hiidlaste Koostöökogu korraldab LEADER projekte tutvustavaid seirereise.  Oled oodatud osalema, kui eelnevalt registreerud info@kogu.hiiumaa.ee, sest koroona-ajal tahavad vastuvõtjad külaliste arvu teada. Sõidame oma autodega, lõuna eest maksab igaüks ise. Pane ilmakohaselt riidesse ja jalga ilmakindlad jalatsid. Kui kogu retke kaasa teha ei taha/saa, siis võid ühineda seirajatega vastavalt ajakavale.

Saame vaadata kahte projekti.

Hiiumaa Tenniseklubi MTÜ “Kärdla tenniseväljakute tribüün”    11:30     Hiiumaa Tenniseklubi MTÜ “Kärdla tenniseväljakute tribüün” 48254.40 EUR

Hiiumaa esindusstaadioni sportlaste tingimuste parandamine    12:00  SA Hiiumaa Spordikool * Hiiumaa esindusstaadioni sportlaste tingimuste parandamine 12 384,00 EUR

Palun kohale tulla täpselt ja olla varustatud teadmistehimu ja rõõmsa meelega.

Seirereis 11.06. SA Hiiumaa Spordikool * Hiiumaa esindusstaadioni sportlaste tingimuste parandamine

Staadionile paigaldatud kahte soojakut kasutab ca 60-70 noort jalgpallurit. Igal nädalal toimub ca 3-4 jalgapllimängu, mis näitab soojakute vajaduse selget ära. Aga veel on kasutajaid palju, kui tulevad suured võislused, nagu näiteks võrkpalli karikavõistlused, jalgpalliklubi võitlused, kergejõustiku trennid ja võistlused. Siiani ei olnudki kuskil riideid vahetada. “Meie suur soov on saada korralik staadionimaja, kus oleks ka pesemisvõimalus”, ütleb poiste võrkpall treener Ülari Kaibald. “Meile oleks vaja jalgpalliväravaid, vanad on juba amortiseerunud”, ütleb omakorda treener ja noortetöö juht Mario Degtjov.

Hiidlaste Koostöökogu hindamiskomisjon toetas Kärdla staadionile riietusruumide ja treeneritele-kohtunikele ning teenindavale personalile parkimiskohtade rajamist. Programmiks Leader meede ning kivitööd tegi: Solar Projekt OÜ ning riietusruumid Ramirent.
Projekti kogumaksumus: 20 640€, millest omaosalus 8 256€.
Hiiumaa vallavalitsus toetas projekti omaosaluse katmist summas 6 672€ ning ülejäänud osa kaeti meie tublide toetajate kaasabil, kelleks on aastaid olnud Coop Hiiumaa, Jalajälg AS ja Sportland Eesti AS.

 

Seirereis 11.06 Hiiumaa Tenniseklubi MTÜ “Kärdla tenniseväljakute tribüün”

Alustuseks kohtume legendaarse tennistreeneri Tiiu Masinguga, kes parasjagu korrastas tenniseklubi parkimisplatsi. “Eks ma siin tõmban projektide otsi kokku”, ütles Tiiu. “Ja ühlasi tõmbad niite”, naeris seiregrupp. Mis on ka õige – on ju Tiiu Hiiumaa tennise ema ja alustugi.

“Triibüün on väga vajalik, saame mänge korraldada ka siis, kui vihma sajab või kui päike leegib”, ütles Tanel Malk. “Tribüünilt on korraga näha neli väljakut, mis turniiride on korraldamisel väga hea”. Tenniseklubis on kasutajaid pealt tuhande. Korraldatakse turniire, näiteks Tuulekala CUP, suve jooksul nii täiskasvanute- kui lastelaagreid. Palju tehakse võistlusi, eriti mandriklubid soovivad suvel võitlusi korralda. Järgmise etapina on sooviks, et saaks mõnegi väljaku hooldusvabaks.

Kärdla tennisetribüün valiti Arhitektde Liidu poole aasta puitehitise nominendiks. Arhitekt(id)/ büroo: Kaspar Kruuse / KAMP Arhitektid
Ehitaja: Haasoja OÜ, Ehitise valmimisaeg: 2020