Külade maitsete kalender 2021

  • Toimumisaeg: 05. jaanuar, 2021

LEADER Rahvusvahelise projekti Külade maitsed kalender 2021 on avaldatud.

Rahvusvaheline projekt Rural Flavors/Külade maitsed raames avaldasime uue kalendri aastaks 2021. Kõik partnerid viiest riigist saatsid algklasside laste joonistusi oma koduküla lemmikpaikadest ja -toidust. Kalendri koostasid ja kujundasid Küprose partnerid. Viimasel kalendrilehel teeme kokkuvõtte projektist ja Hiiumaa partneritest, kes projektis osalesid. Kalender on saadaval Koostöökogu kontoris.

LEADERi riikidevaheline koostööprojekt külade maitsed. Kestus 2018–2021

Partnerid: Soome kohalikud tegevusgrupid: kohalik tegevusrühm Karhuseutu; Eesti: Hiiumaa kohalik tegevusrühm; Portugal: ADIRN ADL; Hispaania: Comarca de LaCara (lõpetas partnerluse), ADECOM LACARA; Horvaatia: kohalik tegevusrühm Bura; Küpros: Lemesos LTD arendusagentuur; Küpros: Paphose piirkonna arendusagentuur “Aphrodite”.

Projekti eesmärk on õppida üksteisele kogemusi, kuidas kohalikke piirkondi festivaliürituste ja laatadega reklaamida.

Projekti üldeesmärgid on järgmised: kohaliku ettevõtluse edendamine, turismi suurendamine piirkonnas, kogemuste vahetamine, kohalike toitudega seotud teadmiste, kohalike teadmiste ja oskuste, kuue erineva keele ja kultuuri õppimine – julgustada lapsi õppima ja maapiirkondade kaubamärgi kujundamine.