Lambaliha esitlus Tormi konsumi juures

  • Toimumisaeg: 28. november, 2020
Jõuluaeg saabub sel aastal kohaliku toidu esitlustega.
Laupäeval 28. novembril on Tormi Konsumi juurde kella 11 alates (võib arvata, et paariks tunniks) oodatud kohaliku lambaliha sõbrad. Elamustoidu pakkuja Foodstok õpetab, kuidas lambaliha valmistada, ühtlasi annab grillliha maitsta. Nõudke Hiiumaist lambaliha poest ja otse tootjatelt.

Huvitav oli küsitleda juurde tulnud inimesi. Nii mõnigi ütles, et lambaliha kindlasti ei söö, sest ammune teadmine on (kas vanaemade tarkusest?), et lambalihal on kasukamaitse juures. See aeg on möödas, selgitas Sven: “Kasukamaitse tuleb siis, kui vana lamba nahka eemaldatakse nii, et käed ja nuga puutub algul rasvaga ja siis lihaga kokku. Tänapäeval Vaemla mahetapamajas seda juhtuda ei saa”. Pärast grill-liha maitsmist küsisin inimeselt uuesti, et kas leidis kasukamaitse üles? Vastus oli, et mingit paha maitset ei olnud, väga maitsev oli! 🙂

 

 

Esitlust toetab MTÜ Hiidlaste Koostöökogu PRIA meetmest „Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus (MAK 2014-2020 meede 16.4)