Nääriraadio Hiiumaal

  • Toimumisaeg: 30. detsember, 2020
Nääriraadio vana aasta lõpus 30. detsembril 2020
Nääriraadio vana aasta lõpus oli tore ettevõtmine ja mõnus kuulamine. Nüüd on Arno teinud omapoolse kokkuvõtte kuulatavusest ja raadiolainete levist läbi interneti. Samuti hea lugemine 🙂 Hiidlaste Koostöökogu toetas saadet PRIA Lühikeste tarneahelate projekti kaudu.
Arno: Kuigi meie FM-saatja antenn sai eetripäevale eelnenud ööl vihmasajus viga ning tõrkus töötamast, saame interneti teel levinud saatepäeva kohta siiski esmased ülevaated teha.
Meie tegemistele sai kaasa elada kahel moel – internetiraadio, mis edastas vaid heli, ning YouTube saade, mis edastas nii videot kui ka heli.
Netiraadio kuulajate hulgas oli unikaalseid IP-aadresse ca 350 ning kui peaasjalikult avati netiraadio linki Eestist, siis lisaks oli kuulajaid ka Soomest, USA-st, UK-st ning Uus-Meremaalt (lisaks võidi kuulata ka muudest riikidest, kuid statistikas jäävad need numbrid väga väikeseks nin kajastuvad lahtirs Unknown).
YouTube linki avati ca 700 korral ning kokku vaadati/kuulati seal olevat saadet ca 500 tundi. Unikaalseid IP-aadresse oli vaatajate hulgas ca 300.
Kaks kolmandikku YouTube lingile klikkinutest olid naised ning enim kaasaelajaid vanusevahemikus 35-54 (koguhulgast ca 60%).
Aga ülaltoodud kuulajate/vaatajate numbreid ei tuleks ses mõttes lõpliku tõena võtta, sest ühest küljest teame kollektiive, kus ühest arvutist/telefonist kostunud saadet kuulati kogu kollektiiviga, ning teisalt on saade YouTubes jätkuvalt vaatamiseks üleval ning seeläbi on numbrid ajas suurenevad (esimese jutuploki audiot kuulda pole, aga ülejäänud mammutsaate link: https://youtu.be/JIDZGh4El2o).

MTÜ Hiidlaste Koostöökogu projekt 2019

MAK 2014-2020 toetus meetmes 16.4 “Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus”