Töötoaga õppereis strateegia tarbeks

  • Toimumisaeg: 19. veebruar, 2023

19.-21.veebruaril toimub Hiidlaste Koostöökogu õppereis strateegia tarbeks. Seekordse õppereisiga vaatame ridamisi LEADER projekte kuues maakonnas. Me külastame praeguse plaani kohaselt näiteks arenguseltsi, tänu kellele on piirkonda ehitatud 18 korteriga uhiuus üürimaja; veinimõisa; mahenäkside, kombucha’de (teeseenejookide), iglumajakeste ja küünalde tootjaid ning näiteks koertehotelli.
Me pääseme ka Hiiumaa Käina lahe maardlast ravimuda kasutava ettevõtte arenduskeskusesse Viljandi lähedal ja näeme, kuidas ühes Eesti väikelinnas on parafiinist liuväli. Käime ära ka kogukonnaseltsi juures, kel on vana aja ehituse näidismaja ja kes korraldavad kestliku elustiili festivali Rohevest.
Ööbimised on Lõuna-Eesti uusimas vee-ja saunakeskuses Tõrvas ja Toosikannu Puhkekeskuses Raplamaal. Loomulikult ei puudu õppereisilt töötuba, kus saab taas sõna sekka öelda uude strateegiasse.

Õppereisile tulemiseks on vajalik 40-eurose osalustasu tasumine. 19.veebruaril stardime üheskoos bussiga 8.30 praamile ja 21.veebruaril naaseme Hiiumaale kella 16 praamiga.
Täpsema päevakava, ööbimiste ja söögivalikute info saadame registreerunutele esimesel võimalusel. Esmased kinnitused on kõigist külastavatest kohtadest saadud. Aga korraldajatel on õigus teha plaanides muutusi.
Esimese hooga anname registreerumisvõimaluse HKK liikmetele.